Co zrobić z farbą tablicową?

Zarówno projektanci wnętrz, jak i rodzice, wprost prześcigają się w rozwiązaniach, które mają za zadanie urozmaicać powierzchnię dziecięcego pokoju. Jednocześnie coraz częściej pragniemy, by jednocześnie były doceniane przez maluchy, praktyczne i rozwijające dziecięcą kreatywność.

Właśnie dlatego coraz częściej doceniamy zalety możliwości wykorzystywania farby tablicowej. Jak sama nazwa wskazuje, jest to taki rodzaj farby, który sprawia, że pomalowana za jej pomocą nawierzchnia zaczyna przypominać znaną nam wszystkim ze szkolnych lat tablicę, służącą do pisania kredą.

Najfajniejsze w farbie tablicowej jest to, że można pomalować nią niemal wszystko! Świetnie sprawdzi się na ścianie lub niewielkim stoliku, stwarzając dziecku miejsce do rozwijania swoich plastycznych talentów. Nie warto jednak ograniczać wykorzystania tej efektownej farby tylko i wyłącznie do dziecinnego pokoju.

Jeśli użyjesz specyfiku w przemyślany sposób, jego resztki pomogą ci stworzyć wspaniałe miejsce na kuchenne notatki czy pomogą oznaczyć doniczki z dopiero wschodzącymi ziołami. Ciekawym pomysłem jest też stworzenie własnego zegara,który zamiast godziny będzie wskazywał czynność, jaką powinieneś wykonać o danej porze.