Lewis Hamilton

Dwukrotnym Mistrzem Świata Formuły 1 w latach 2008 oraz 2014 był Lewis Carl Davidson Hamilton. Był zaledwie 12- letnim chłopcem, gdy został przyjęty do programu rozwijającego zespołu McLarena, przeznaczonego dla młodych kierowców, rozwijającego ich zamiłowania i zdolności.

Dzięki swojemu talentowi oraz osiągnięciom w różnych wyścigach, wywalczył sobie prawo do startu w wyścigu F1 w roku 2007. Stał się legendą już w tym samym sezonie, zostając pierwszym w historii Formuły 1, poczynając od roku 1996, debiutantem, któremu udało się w pierwszym sezonie startów wywalczyć miejsce na podium Grand Prix.

Kolejne trzy starty potwierdziły tylko jego możliwości i umiejętności, za każdym razem goszcząc Hamiltona na stopniach podium. Lewis Hamilton przez dwa lata dzierżył w rękach tytuł najmłodszego Mistrza Świata Formuły 1, który został pewnego dnia odebrany przez Sebastiana Vettela.

Po dziś dzień ten młody zawodnik stanowi nadzieję wyścigów samochodowych, szansę na osiąganie rewelacyjnych wyników na wyścigach Grand Prix.