Trudność ze sprzedażą samochodu

Co zrobić w sytuacji, gdy kilka tygodni wcześniej wstawiliśmy samochód do komisu samochodowego celem sprzedaży, jednak wciąż nie znalazł się żaden kilent? Na samym początku warto zastanowić się nad tym, czy cena przez nas zaproponowana nie jest za wysoka, a przede wszystkim upewnić się, czy prowizja, którą doliczył do ceny przez nas ustalonej właściciel komisu samochodowego nie jest tak wysoka, że w ogólnym rozrachunku cena jest tak zaporowa, że odstrasza potencjalnych klientów.

Gdy już ustalimy, że cena zaproponowana przez komis odpowiada naszym oczekiwaniom, warto przyjrzeć się nieco dokładniej praktykom pracowników komisu, który wybraliśmy.

Czy nie jest tak, że zniechęcają oni klientów do kupna naszego samochodu tylko dlatego, że oferują inne auta, które być może są własnością właściciela komisu.

Gdy tak się dzieje, warto porozmawiać o tym fakcie z właścicielem, a gdy to nic nie da, zastanowić się nad tym, czy nie korzystniej dla nas będzie, gdy zabierzemy auto z komisu i powierzymy jego sprzedaż innemu pośrednikowi.