Wyglądaj młodziej, czyli zalety liftingu twarzy

Chirurgia estetyczna szukając sposobów na walkę z czasem sięga po wiele rozwiązań. I choć całkowite zatrzymanie czasu jest niewykonalne, to jednak dostępnych jest wiele sposobów na to, by zredukować pierwsze oznaki starzenia się skóry. Współczesne kliniki chirurgii plastycznej mają w swoich ofertach pokaźny wachlarz usług.

Jedną z najczęściej wybieranych zabiegów jest lifting twarzy. Zna go nie jedna gwiazda celebryckiego światka. Starając się zobrazować istotę tego zabiegu, trzeba przyjąć, że główną metodą walki z oznakami starzenia jest w tym zabiegu naciąganie skóry, która zostaje nacięta w miejscach mało widocznych, takich jak skronie czy skóra za uszami.

Podczas zabiegu lekarz naciąga skórę, napinając i modelując twarz, która jednak nie traci swojego naturalnego wyglądu, a jedynie staje się bardziej napięta, świeża i młoda. Osoby decydujące się na taki zabieg nie będą mieć problemów z mimiką czy skrępowaniem skóry. Zabieg, chociaż dość inwazyjny, jest bezpieczny i często praktykowany.