Balsamy i nie tylko… Prosto z Rosji

Przeszukując kosmetyki najpopularniejsze w danych częściach świata można spotkać szeroki wybór produktów pochodzących od naszych dalszych sąsiadów zza wschodnich granic. Sekrety ich urody to przede wszystkim kosmetyki wykorzystujące naturalne właściwości roślin rosnących w tamtych rejonach. Przede wszystkim Rosjanki dbają o twarz i głowę.

Najpopularniejsze kosmetyki to balsamy do włosów, wykorzystujący żywice z sosny długoigielnej, wosk pszczeli i pyłek kwiatowy. Odżywia zniszczone końcówki i zapewnia szybszą regenerację. Natomiast balsam z igieł sosny karłowatej, dzikiej róży i nagietka odbudowuje zniszczone struktury, przywraca połysk i chroni przed utartą wilgotności.

Ekstrakty z ziół baskijskich natomiast wygładzają włosy, zwiększają ich grubość i objętość i ułatwiają rozczesywanie i układanie fryzury. Natomiast balsamy odżywcze przeciwdziałają przesuszaniu i łamliwości końcówek. Warto więc zastanowić się nad tym, jakie dobroci dla naszych włosów niosą rośliny rosnące praktycznie na naszych podwórkach.