Brunetki, blondynki

Jak sprawić, by nasze rzęsy i brwi miały idealny kształt i kolor? To pytanie zadaje sobie niejedna kobieta. Drogie panie, są na to przeróżne sposoby i sztuczki, ale trzeba trzymać się pewnych z góry ustalonych reguł.

Należy pamiętać, że pierwszym i najważniejszym warunkiem jest dopasowanie brwi do rysów naszej twarzy. Okrągła twarz wymusi kształt lekkiego trójkąta, przy trójkątnej końcówki brwi powinny unosić się leciutko w górę, przy podłużnej powinny być szerokie z końcówkami opadającymi lekko w dół, a przy twarzy owalnej powinny mieć kształt łagodnego łuku.

Kobiety o blond włosach często mają słabo widoczne brwi, więc żeby je podkreślić mogą wybrać kolor o dwa lub trzy tony ciemniejszy niż włosy. Korzystny dla nich kolor to beżowy, jasny brąz, grafitowy lub szary.

Dla brunetek wskazane są kolory o dwa tony jaśniejsze od barwy włosów czyli orzech włoski, czekolada, mahoń, ciemny brąz, a dla tych z ciemną karnacją skóry dobrym wyborem będzie także czarny. Dla kobiet rudych i szatynek najlepszy jest ciemny brąz.