Folia spożywcza nie tylko do śniadania

W każdej kuchni powinna znajdować się folia spożywcza, która idealnie nadaje się do pakowania śniadania. Dzięki niej jest ono ciasno owinięte, folia skleja się sama ze sobą, a więc nic nam się nie otworzy, a to oznacza, że nasze śniadanie pozostanie w nienaruszonym stanie, a do tego wszystkiego jeszcze, przez cały ten czas zachowa swoją świeżość.

Warto jednak wiedzieć, że taka folia spożywcza może nam się przydać jeszcze w wielu różnych momentach, więc nawet jeśli nie potrzebujemy jej do pakowania śniadania, to i tak warto dopilnować, aby znajdowała się ona w naszym domu.

Zabezpieczanie jedzenia

Przygotowaliśmy sałatkę, chcemy ją włożyć do lodówki ale jednocześnie nie chcemy, żeby przeszła zapachem innych produktów, które mamy w środku? Wówczas pomóc nam może folia spożywcza.

Wystarczy, że taką miskę owiniemy folią, a już możemy być pewni, że żadne zapachy się ze sobą nie wymieszają i ani lodówka nie będzie pachniała sałatką, ani sałatka nie przejmie zapachu innych produktów, które będziemy mieli w lodówce. Taka folia spożywcza idealnie dolega do tego, czym chcemy ją owinąć, a to oznacza, że nawet nieregularny kształt miski nie będzie nam przeszkadzał w szczelnym jej zawinięciu.

Dodatkowo warto też pamiętać, że później taką folię spożywczą będziemy mogli szybko zdjąć, a więc spokojnie możemy w ten sposób przygotować jedzenie na przyjęcie.

Ochroni przed dziećmi

Nasze dzieci uwielbiają malować farbami, ale właśnie zabrakło nam folii malarskiej, którą moglibyśmy rozłożyć na podłodze, pod kartkami do malowania? Nic nie szkodzi, w tej roli również świetnie sprawdzi się folia spożywcza.

Jest ona oferowana w metrach, a więc wystarczy ją tylko rozciągnąć na potrzebną długość i już będziemy mogli dać dzieciom wolną rękę. Co więcej taka folia spożywcza przyczepi się do podłoża, a to oznacza, że w czasie dziecięcej pracy nie będzie się przesuwała i przez cały czas pozostanie na swoim miejscu.

Jest wiele sytuacji, w których możemy wykorzystać folię spożywczą. Jeśli planujemy zrobić jakiś placek, który jest bez pieczenia, a za to trzeba go schować do lodówki, to blachę można wyłożyć właśnie folią spożywczą zamiast papierem.

Będziemy mieli pewność, że nie rozpuści się od wilgoci panującej w lodówce, a jednocześnie bez problemów będziemy ją mogli usunąć.