Folia spożywcza – sprzymierzeniec przy przeprowadzkach i remontach

Folia spożywcza to bardzo wszechstronny produkt. Pomijając samą jego nazwę, nie służy jedynie w dziedzinie spożywczej, a co więcej można powiedzieć, że jest nawet okrojona. Materiał ten służy także w wielu innych dziedzinach, chociażby w przeprowadzkach, transportach i remontach. Dzięki folii spożywczej można ułatwić sobie kilka bardzo denerwujących sytuacji, a są to np.:

  • Wysychające pędzle. W czasie remontu, zwłaszcza jeśli trwa dość długo, zdarza się, że musimy gdzieś wyjść, zrobić sobie przerwę lub po prostu musimy przerwać pracę z innych względów. Pędzle mają skłonności do zasychania z farbą bądź innym materiałem, a potem nadają się tylko do wyrzucenia. Zdarza się też, że ratujemy je rozpuszczalnikiem, lecz później tracą swoje właściwości (są twarde, niegładkie, ciężko nabiera się farbę). Folia spożywcza jest genialnym rozwiązaniem, które pozwala na uniknięcie tego problemu.

    Szczelne owinięcie pędzli od strony włosków sprawi, że materiał, który się na nich znajduje nie wyschnie. Jest to więc oszczędność czasu, ale również pieniędzy;

  • Folia spożywcza świetnie sprawdza się także w transporcie. Jeżeli planujemy przeprowadzkę – często spotykamy się z problemem pakowania wszystkich rzeczy w jeden karton. Po przeprowadzce, trzeba się rozpakować – i skonfrontować wszelkie przedmioty wodą. Kurz, brud – to nie są niezbędniki, których potrzebujemy. Zmarnowany czas? Jest na to sposób. Wystarczy owinąć folią poszczególne elementy, a po jej ściągnięciu wszystko będzie czyste i gotowe do włożenia do półek;
  • Jeżeli remont, to zabezpieczenie mebli. Folie malarskie to produkty, które są tanie, lecz dostępne tylko w sklepach budowlanych. Jeśli nie mamy czasu na podróżowanie po największych hurtowniach, warto odwiedzić osiedlowy sklep i kupić folię spożywczą.

    Spełni taką samą rolę, a jest równo tania!

.