Jak działa Streetcar w Wielkiej Brytanii?

Wynajem samochodów wielu z nas kojarzy się z usługą, która zarezerwowana jest wyłącznie dla majętnych osób. Przeciętny człowiek korzysta z tego rodzaju udogodnień tylko na wyjątkowe okazje, gdy nie ma innego wyboru lub pilnie potrzebuje świetnie prezentującego się samochodu.

Tymczasem w Wielkiej Brytanii powstał system Streetcar, dzięki któremu każdy może korzystać z wynajmowanych samochodów. Jak to działa? Przede wszystkim, aby korzystać z usługi, należy zarejestrować się w specjalnym serwisie.

Po dokonaniu zgłoszenia użytkownik otrzymuje kartę, która w przyszłości będzie niezbędna do korzystania z samochodów. Gdy pojawi się potrzeba użycia auta, sprawdzamy, gdzie znajduje się najbliższy wolny pojazd – dokonujemy tego dzięki podaniu kodu pocztowego.

Następnie samochód należy zarezerwować online lub przez telefon. Żeby go odpalić, potrzebujemy uzyskanego podczas rezerwacji kodu oraz naszej karty.

W zależności od potrzeb, samochody w usłudze streetcar można wynająć na okres od pół godziny do nawet pół roku. Usługa działa w Wielkiej Brytanii, a w chwili obecnej szacuje się, że korzysta z niej około 30000 użytkowników.

To najlepszy dowód na to, iż wynajem samochodu w streetcar jest dobrą alternatywą dla zakupu własnego samochodu.