Jak się pozbyć zaskórników – najlepsze naturalne sposoby

Z zaskórnikami zmaga się niezwykle dużo osób – popularne wągry to efekt rozszerzonych porów, które zatykane są przez łój oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia. I choć nie są one poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia to jednak wągry wyglądają po prostu mało estetycznie – nic więc dziwnego, że wiele osób wydaje mnóstwo pieniędzy na różnego rodzaju preparaty i środki pielęgnacyjne, których zadaniem jest pozbycie się tego problemu. W wielu przypadkach preparaty mają jednak działanie nawet odwrotne do zamierzonego i mogą jeszcze bardziej zapchać pory, dlatego też zdaje się, że o wiele bardziej bezpiecznym wyjściem jest postawienie na różnego rodzaju naturalne sposoby walki z zaskórnikami.

Jak się bowiem okazuje, są one nie tylko często o wiele bardziej skuteczne w tej walce, ale też po prostu znacznie tańsze. Wśród tych najpopularniejszych sposobów mamy więc między innymi:

  • maseczkę z aspiryny,
  • oczyszczanie mydłem węglowym,
  • oczyszczanie olejkiem pichtowym,
  • peeling z solki morskiej i cytryny,
  • peeling z ryżu i mleka,
  • okłady z wykorzystaniem olejku rycynowego.

Są to często domowe więc sposoby z wykorzystaniem niekiedy zaskakujących połączeń i produktów.

Najlepszym tego dowodem jest chociażby peeling z ryżu i mleka, który może z powodzeniem zastąpić różnego rodzaju preparaty oczyszczające z półki sklepowej. Nieugotowany ryż należy zalać gorącym mlekiem, a następnie pozwolić, aby namókł, a potem zblendować go i nałożyć na oczyszczoną wcześniej skórę twarzy. Taki zabieg można wykonać nawet kilka razy w tygodniu, a efekty powinniśmy zauważyć w bardzo szybkim czasie.

Peeling można również zrobić z soli morskiej w połączeniu z sokiem z cytryny, gdyż połączenie takich dwóch składników pomoże nam odblokować pory oraz rozjaśnić naszą twarz.

Domowa walka z zaskórnikami

Skorzystać można jednak również z innych naturalnych składników – twarz warto więc oczyszczać na przykład mydłem węglowym czy olejkiem pichtowym. Mydło znakomicie wchłonie wszystkie toksyny i oczyści pory, jak również wspomoże nas w walce z trądzikiem.

Olejek z kolei działa w sposób przeciwbakteryjny i przeciwzapalny, dlatego też skutecznie będzie nam w stanie pomóc z zatkanymi porami. Ale skuteczną bronią w tej domowej walce z zaskórnikami może okazać się też na przykład. aspiryna.

Można z niej bowiem w bardzo prosty sposób zrobić maseczkę, a następnie nanieść na twarz – dzięki temu pomoże nam pozbyć się różnego rodzaju niedoskonałości skórnych, jak również poprawić jędrność naszej cery. Wszystko to za sprawą kwasu acetylosalicylowego.

okulary versace poznań Soczyście morelowe suknie ślubne to zuepłna nowość na rynku