Jak tanio wypożyczyć samochód we Wrocławiu?

Wynajem samochodu to świetna opcja dla tych osób, które nie posiadają własnego auta, ale mają prawo jazdy i chcą dojechać w określone miejsce. Wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu to większa elastyczność w podróży. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę i co zrobić, by wynajem auta nie kosztował fortuny, ale wręcz przeciwnie – był przystępnym cenowo rozwiązaniem. Poniżej znajdziesz kilka porad, które ułatwią Ci to zadanie. Dzięki tym wskazówkom nie naruszysz zbytnio swojego budżetu i będziesz mógł w pełni cieszyć się bezpieczną i komfortową podróżą.

Własna nawigacja i fotelik dla dziecka

Punkt pierwszy taniego wypożyczania samochodu to zabranie własnego urządzenia GPS – oczywiście, jeśli takowym dysponujesz.

Większość wypożyczalni nalicza dodatkowe opłaty za wyposażenie auta w nawigację, dlatego warto zabrać takie urządzenie z domu lub pożyczyć od znajomych. Podobnie jest w przypadku fotelika samochodowego dla dziecka – jeśli masz własny, zabierz go z domu.

Dokładnie sprawdź samochód przed wypożyczeniem

Zanim wyruszysz samochodem z wypożyczalni, dokładnie sprawdź auto pod kątem uszkodzeń, by uniknąć ewentualnych kosztów z nich wynikających. Jeśli takowe znajdziesz, zrób zdjęcia lub nagraj je na telefon. W podobny sposób możesz udokumentować stan samochodu przy zwracaniu auta do wypożyczalni. Będziesz mieć dowód, że oddajesz pojazd w nienaruszonym stanie.

Płatność za paliwo

Koniecznie zapoznaj się zasadami płatności za paliwo, które obowiązują w danej wypożyczalni samochodów we Wrocławiu. Możliwe są dwie opcje:

  • Odbierasz auto z pełnym bakiem i oddajesz z pełnym,
  • Odbierasz auto z pełnym bakiem i oddajesz z pustym.

W przypadku opcji bak pełny-pusty koszt paliwa zostaje wliczony do umowy wynajmu, a ceny za paliwo w wypożyczalni są z pewnością wyższe niż ceny paliwa na stacji. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie odbiór samochodu z pełnym bakiem i samodzielne napełnienie baku w dniu oddania samochodu. Możesz wtedy zatankować na stacji i uniknąć wyższych opłat.

Rozeznaj się w cenach paliwa

Jeśli wypożyczasz auto na dłuższy okres, z pewnością czeka Cię jego samodzielne tankowanie.

Rozeznaj się w cenach paliwa na poszczególnych stacjach i tankuj tam, gdzie ceny są najkorzystniejsze. Dostępne są nawet specjalne aplikacje na telefon, które umożliwiają takie porównanie cen. Warto z nich skorzystać.

Nie daj się namówić na dodatkowe usługi

Nie ulegaj i nie daj się namówić na dodatkowe usługi i funkcjonalności oferowane przez wypożyczalnię. Oczywiście komfort podróży to podstawa, ale pewne dodatki są po prostu zbędne. Dokładnie czytaj umowę i zawarte w niej wszelkie dodatkowe opłaty.