Jaki kolor ścian do sypialni?

Urządzając sypialnię, zwykle zdajemy sobie sprawę, że to niemal jedyne pomieszczenie w całym domu, w którym nie będziemy przyjmować gości. Właśnie dlatego dość często pozwalamy sobie w tym temacie na odrobinę szaleństwa, którego staramy się uniknąć względem innych pomieszczeń. Warto jednak pamiętać, że kolor ścian w sypialni powinien odpowiadać nie tylko naszemu gustowi, ale też spełniać odpowiednie funkcje.

W ostatnich latach dość rozpowszechniony stał się pogląd, że w sypialni dobrze jest mieć ściany w kolorze czerwonym lub jakimś jego odcieniu. Mają one sprzyjać erotycznym igraszkom i tworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Tymczasem warto wiedzieć, że otaczanie się tym kolorem dość skutecznie utrudnia zasypianie.

Jeśli koniecznie chcesz mieć czerwoną sypialnię, postaw raczej na dodatki niż malowanie całego pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem będzie też pomalowanie jednej ściany na upragniony kolor, a przy pozostałych użyć raczej bardziej stonowanych barw. Jeśli jednak nie jesteś zagorzałym miłośnikiem czerwieni, pamiętaj, że w sypialni znacznie lepiej sprawdzą się neutralne kolory.

Zielony pozwoli się wyciszyć, a odcienie żółci nastroją optymistycznie na nadchodzący dzień. Bądź ostrożny z niebieskim – może sprawić, że pomieszczenie stanie się chłodne i nieprzytulne.