Korekta nosa

Niezgrabny, krzywy, za duży, za mały, zadarty, spiczasty, haczykowaty, falisty – jakikolwiek by nie był kształt nosa wpływa na całościową prezencję twarzy. Matka natura bywa nieco okrutna, dlatego też coraz więcej osób cierpiących na kompleksy związane z niechcianym wyglądem nosa korzysta z osiągnięć medycyny estetycznej.

Trzeba jednak pamiętać, że zwyrodnienia i pozornie nieestetyczne kształty są nie tylko uciążliwe pod względem wizualnym, ale także zdrowotnym. O zdrowy, w pełni drożny nos czasami trzeba zawalczyć na stole operacyjnym.

Kształt nosa zazwyczaj uwarunkowany jest genetycznie. Często zdarza się jednak, że ulega on zniekształceniom pod wpływem uszkodzeń fizycznych, złamań czy procesów starzenia.

Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi współczesna medycyna estetyczna. Zabiegi chirurgii plastycznej zorientowanej wokół problemu modelowania nosa umożliwiają uzyskanie odpowiedniej szerokości nozdrzy, właściwego rozmiaru nosa względem innych części twarzy i pożądanej linii grzbietu.