Mała łazienka

wieszaki na ubrania

Decydując się na zamieszkanie w kawalerce musisz wyrzec się wielu rzeczy. Zwykle dużego łóżka, stołu do jadalni z kompletem krzeseł, bardzo dużej biblioteki.

Ograniczenia dotyczą również łazienki, która zwykle w tego typu mieszkaniach jest bardzo niewielkich rozmiarów. Dlatego raczej musisz zapomnieć o ogromnej wannie z hydromasażem i zastanowić się, w jaki sposób zaaranżować przestrzeń estetycznie i funkcjonalnie.

Warto łączyć funkcjonalności w łazience. Na przykład zastanów się nad zakupem umywalki, którą da się obudować szafką – tam będzie idealne miejsce dla środków czystości.

Warto zrobić także wąską półkę wzdłuż całej ściany – drewnianą lub metalową, ewentualnie stworzyć uskok w ścianie obudowany glazurą. Tam mogą zamieszkać kosmetyki i artykuły higieniczne.

Jeśli chodzi o artykuły, których nie używasz na co dzień – zapas proszku do prania, czy papieru toaletowego, to idealnie sprawdzi się szafka zawieszona wysoko nad pod sufitem. Pamiętaj tylko, by była na tyle wysoko, by nie stwarzać niebezpieczeństwa zahaczenia głową.