Najprostsze sposoby na walkę z chorobą

Kiedy dopada nas przeziębienie i mamy podwyższoną temperaturę nie należy sięgać od razu po silne leki przeciwgorączkowe i apteczne środki. Na początku wystarczy zastosować kilka prostych i popularnych domowych sposobów na walkę z przeziębieniem.

Kurację w domowym zaciszu warto rozpocząć od kubka ciepłej herbaty z miodem i cytryną. Można dodać także sok z malin, najlepiej ten samodzielnie wyprodukowany.

Taki napój złagodzi ból gardła oraz podrażnienia błony śluzowej, rozgrzeje także nasz organizm. Należy także dużo odpoczywać, a najlepiej pozwolić sobie na odrobinę snu w ciągu dnia.

Rozgrzej się pod ciepłym kocem lub kołdrą, jednak pamiętaj o tym, że jeżeli masz bardzo wysoką gorączkę, to niewskazane jest aby przegrzewać organizm. W takim przypadku warto jest zażyć chłodnej kąpieli lub przygotować sobie zimny okład na czoło.

Pamiętaj też o tym, by pić dużo płynów – najlepiej, jeżeli będzie to czysta, niegazowana woda mineralna. Zwracaj też uwagę na to, by nie była zbyt zimna, gdyż może podrażnić gardło.