Nocna regeneracja

Regeneracja cery po ziemie wymaga czasu, niestety jeden zabieg nie zdziała cudów. Dlatego też należy uzbroić się w cierpliwość, a także pamiętać o systematyczności.

Regularne stosowanie preparatów przyczyni się do odzyskania utraconych właściwości pięknej i zadbanej skóry. Pomocne będzie w tym przede wszystkim codzienna pielęgnacja, na którą składa się przede wszystkim stosowanie kremu.

Warto tutaj zwrócić jeszcze uwagę na występujący podział kosmetyków na dzienne i nocne. Choć wiele pań jest zdania, że jest to tylko i wyłącznie działanie marketingowe, to jednak jest w błędzie.

Z punktu widzenia kosmetologa jest to bardzo znacząca kwestia. Ponieważ dzienna pielęgnacja wymaga skutecznej ochrony przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Z kolei nocą może się regenerować, dlatego też podczas snu składniki aktywne zawarte w kosmetykach wnikają w głębsze warstwy skóry. Wchłanialność kremu jest tutaj znacznie większa, dzięki czemu odżywienie cery nocą jest widoczne, ale przede wszystkim niezbędne.