Olejki Babassu, najlepsze w Brazylii

Naturalne piekno brazylijskich kobiet doskonale wydobywają naturalne kosmetyki. Wśród z nich znane są olejki Babassu, wytłaczane z orzeszków palmy Cohune.

Ma on przede wszystkim właściwości nawilżające i odżywiające, to jednak jeszcze nie wszystkie sposoby jego wykorzystywania. Olejki Babassu mają konsystencję kremu, topnieją dopiero w kontakcie z ciałem.

Można stosować je bezpośrednio na skórę, ale także do produkcji innych kosmetyków, zarówno w domowych warunkach, jak i na skalę przemysłową, a także podczas opalania, dzięki właściwością chroniącym. Wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji maseł do masażu, odbudowuje również warstwę lipidową skóry, przez co często stosowany jest w produktach przeciw starzeniu się.

Pomaga również w pielęgnacji włosów, często wykonuje się z niego maski, odżywki, czy szampony; wnika w strukturę włosa i zapewnia wygładzenie oraz zamknięcie końcówek. Bardzo szybko się wchłania, nie powoduje podrażnień i nie zostawia na skórze tłustej warstwy, może więc być stosowany również w balsamach i kremach do ciała.

femi www.twardogora.info.pl