Sposoby na piękne włosy

Zadbane, błyszczące włosy są niewątpliwie oznaką zdrowia i dodają pewności siebie każdej kobiecie. Niestety, jeśli pozostawimy je samym sobie z pewnością nie będziemy zadowolone z efektu – przez większość czasu w roku narażone są bowiem na wiele czynników pogarszających ich stan, jak.

promieniowanie UV czy mróz. Wyglądu włosów nie poprawiają również stylizacja na gorąco – prostownicą lub lokówką, którą część z nas stosuje nawet codziennie.

Jak więc sprawić, żeby nasze włosy wyglądały niczym z reklamy? Przede wszystkim wszystkie zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane regularnie, a my musimy uzbroić się w cierpliwość – efekty na pewno nie przyjdą od razu. Włosy, szczególnie, gdy są bardzo zniszczone, potrzebują czasu na regenerację.

Aby to przyspieszyć dobrze po każdym myciu używać odżywek, a przynajmniej dwa razy w tygodniu maski – trzymamy ją na włosach co najmniej 15 minut pod czepkiem. Niezbędne w pielęgnacji włosów – szczególnie zimą – jest także nakładanie na nich olei, które działają nawilżająco.

Nie powinniśmy zapominać także o zabezpieczaniu końcówek włosów silikonami – zapobiegnie to ich rozdwajaniu.