Wygląd ma znaczenie

Żaden facet z pewnością nie przyzna, że wygląd auta ma dla niego szczególnie duże znaczenie. Tymczasem jest to jedna z cech auta, która odgrywa ogromną rolę w procesie wybierania samochodu dla siebie.

Jaki styl można uznać za męski? Trudno tu wskazać jakieś „twarde” cechy. Z pewnością nie chcesz czuć się w aucie, jakbyś pożyczył je od siostry czy żony.

Nie oznacza to jednak, że samochód musi mieć jakąś konkretną bryłę nadwozia. Możesz kupić zarówno auto, który przypomina bolid do wyścigów, jak i małego hatchbacka.

Czy jest wiec jakiś wspólny mianownik aut, które można bez cienia wątpliwości uznać za męskie? Tak. W przypadku stylistyki często mówi się o stylu sportowym albo dynamice nadwozia.

Pojazd może wyglądać jak auto wyścigowe nawet wtedy, gdy jest to pięciodrzwiowa osobówka. Linia nadwozia ma tu bardzo wiele do powiedzenia.

Dobrze, gdy jest ona odważna i sprawia, że auto nie wygląda jedynie jak gładka bryła. Ciekawe urozmaicenia są zawsze w cenie – nawet jeśli nie mają dużego przełożenia na parametry jazdy.

Wygląd ma ogromne znaczenie dla satysfakcji z prowadzenia pojazdu.