Czy firma budowlana dostarczy materiały?

Możemy wszystko dokładnie wyliczyć, sprawdzić, zapytać nawet specjalistów, a i tak jak przyjdzie co do czego, może się okazać, że jakichś materiałów kupiliśmy zdecydowanie za dużo, a innych znowu zabrakło. O ile w pierwszym przypadku problemu wielkiego nie będzie, chociaż stracimy później sporo czasu na dokonywanie zwrotu w sklepie, o tyle drugi przypadek może sprawić, że prace na naszej budowie zostaną spowolnione, albo nawet zatrzymane. To wszystko będzie generowało niepotrzebne opóźnienia i stres, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć, tym bardziej, że zarówno podczas budowy, jak i remontu, mamy dość stresujących sytuacji i nie musimy sobie dokładać kolejnych. Dlatego też na spokojnie powinniśmy rozważyć, czy to my mamy zorganizować materiały budowlane potrzebne na naszej budowie, czy może ich organizowanie ma być w gestii firmy budowlanej, którą wynajęliśmy?

To nie jest złe rozwiązanie

Jeżeli pozwolimy, aby to firma budowlana zajęła się organizowaniem potrzebnych materiałów, to szybko może się okazać, że taki sposób zorganizowania całej sprawy, nie będzie taki zły. Przede wszystkim, będą oni wiedzieli, w które materiały warto inwestować, jakiej firmy powinny one być, jakiej gramatury, jakiego rodzaju. Dzięki doświadczeniu jakim może się poszczycić dana firma budowlana, będą oni wiedzieli, w które materiały budowlane warto zainwestować, a które powinno się omijać szerokim łukiem, ponieważ nie spełniają one swojego zadania.

Dodatkowo jeszcze należy podkreślić, że taka firma budowlana niejednokrotnie może liczyć na spore zniżki, bo nie dość, że dokonuje zakupów w dużych ilościach, to jeszcze często robi je u producenta, a to także powoduje, że ceny, jakie są jej proponowane są zdecydowanie niższe, niż gdyby były zaproponowane nam. Poza tym, warto też pamiętać, że w takiej firmie budowlanej pracują specjaliści, a więc oni dobrze wiedzą ile będziemy potrzebować danych materiałów. Może się okazać, że czegoś zawsze wychodzi mniej niż powinno, a oni będą o tym wiedzieli i od razu zamówią odpowiednio większą ilość.

Co jeszcze zyskujemy?

Pozwalając firmie budowlanej, aby zajęła się zorganizowaniem niezbędnych materiałów, zyskujemy przede wszystkim sporo czasu i pieniędzy. Nie musimy sami jeździć po różnych sklepach, ani przepłacać za wybrane przez siebie materiały. Ale to nie wszystko.

Kiedy dojdzie do zakończenia remontu czy budowy i przyjdzie czas na rozliczenie się z taką firmą budowlaną, może się okazać, że również sporo na tym zyskamy. Przede wszystkim będziemy płacili za ten materiał, który został wykorzystany. Nawet jeśli czegoś zakupiono więcej, ale nie zostało to wykorzystane, to nie będziemy musieli za to płacić. Dodatkowo jeszcze firma budowlana zabierze wszystkie niewykorzystane materiały, aby móc z nich skorzystać przy kolejnym zleceniu, a nam odejdzie problem związany z tym, co z tymi materiałami zrobić. Nie będziemy musieli jechać do sklepu, aby dokonać ich zwrotu, ani chować w piwnicy, jeśli jakaś paczka będzie otwarta. Warto przemyśleć kwestię pozostawienia zakupu materiałów budowlanych specjalistom z firmy.

Może się okazać, że to będzie najlepsze rozwiązanie.