Glinka od pań z Portugalii

W strefie śródziemnomorskiej uroda i zadbana cera były zawsze bardzo cenione wśród kobiet. Często do dbania o skórę twarzy wykorzystywane są naturalne specyfiki, znajdowane na przykład na portugalskich plażach. Jednym z takich specyfików jest glinka „argile”, zielono brązowa substancja zapewniająca ochronę ciała i twarzy. Glinka zielona pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych, jest bogata w bardzo wiele korzystnych dla organizmu pierwiastków i minerałów, między innymi w krzem, magnez, fosfor, czy potas.

Wśród właściwości przyczyniających się do zdrowego wyglądu skóry przede wszystkim wyróżnia się zastosowanie przeciwtrądzikowe, doskonale leczy również wypryski, wrzody i regeneruje cerę. Dodatkowo panie z Portugalii wychwalają maseczki z glinki zielonej, jako świetny środek do redukcji rozstępu i celulitu, a także właściwości wyszczuplające. To, co my, w Polsce kupujemy za naprawdę duże pieniądze tam mają na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko pospacerować po plaży. Jest więc czego zazdrościć.

Policealne Studium Kosmetyczne organizuje kursy stylizacji paznokci http://studium-kosmetyczne.pl/kursy w Poznaniu Odwiedź Sandomierz i zapoznaj się z naszą ofertą