Pokonać odstające uszy

Plastuś – tak najczęściej przezywają dzieci swoich rówieśników, którzy mają odstające uszy. Na całe szczęście korekta uszu nie jest już niczym ekskluzywnym i szybko można ulżyć swojemu dziecku, oszczędzając mu nieprzyjemności.

Efekt zabiegu jest widoczny już po trzech miesiącach i od tego momentu jest trwały. Operacja trwa od godziny do półtorej i zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym lub ze względu na młody wiek pacjenta w krótkotrwałym znieczuleniu dożylnym.

Blizna jest niewidoczna, zaś sama korekcja polega na modelowaniu chrząstki, bez jej nacinania. W ten sposób na przedniej powierzchni ucha nie widać żadnych oznak przebytego zabiegu.

Zaleca się noszenie opaski do włosów na uszach przez pierwsze dwa miesiące, zaś w miarę możliwości nie należy spać na boku. Z ciekawostek, przed jak i po zabiegu należy unikać czosnku, imbiru i żeń-szenia.

Korekta małżowin usznych jest jednym z najłatwiejszych zabiegów chirurgicznych, a w przypadku dzieci o jej wykonaniu zawsze decydują rodzice. Zdarza się tak, że dziecko samo z siebie nie widzi żadnego problemu i nie rozumie konieczności operacji.