Czy można zwrócić wynajęty samochód z pustym bakiem?

Nieważne, czy wybierasz się w służbową podróż, czy planujesz z rodziną wakacyjne zwiedzanie – możliwość skorzystania z wynajmu samochodu jest bardzo przydatną opcją. Umożliwia nam samodzielne i niezależne od środków transportu publicznego poruszanie się po okolicy, nawet jeśli nie dojechaliśmy na miejsce własnym samochodem. Jednak użytkowanie takiego auta często wiąże się z wieloma wątpliwościami. Jedną z nich jest to, w jakim stanie powinniśmy zwrócić wypożyczone auto.

To logiczne, że staramy się dbać o porządek w samochodzie. Nie pozostawiamy w nim śmieci ani żadnych zabrudzeń. Jednak samochód zużywa się również w naturalny dla niego sposób, a w miarę, jak jeździmy coraz więcej, stopniowo ubywa paliwa. Wielu osobom wydaje się, że skoro wynajęły samochód z pełnym bakiem, zapłaciły właśnie za to, że mogą go opróżnić.

Oddając do wypożyczalni auto bez paliwa, nie narazimy się firmie, która wynajęła nam samochód. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że z naszej karty kredytowej, której numer podaliśmy w celu zabezpieczenia wynajmu, zostanie pobrana dodatkowa opłata. Co ważne, będzie ona pokrywała nie tylko koszt benzyny, ale także dodatkowe opłaty za tankowanie. W tej sytuacji przelicznik jest bardzo niekorzystny dla wynajmujących.