Pieczątka – obowiązkowy atrybut każdego przedsiębiorcy

Obowiązkowym atrybutem każdego przedsiębiorcy jest pieczątka firmowa. Bez niej nie będziesz w stanie wypisać faktury lub innego ważnego dokumentu. Wszędzie tam wymagana jest właśnie pieczątka oraz własnoręczny podpis. Aby uzyskać dane do pieczątki wcześniej musisz zarejestrować firmę.

W innym przypadku nie będziesz miał odpowiednich danych. Na poprawnej pieczątce firmowej mieści się pełna nazwa firmy, a także adres NIP oraz REGON. Gdzie zamówić pieczątkę? Firm trudniących się wyrabianiem pieczątek jest mnóstwo. Znajdziesz je w każdym mieści lub większym miasteczku.

Jeśli zależy Ci na szczególnie oryginalnym wzorze – możesz skorzystać z usług proponowanych przez Internet. Zwyczajna, niczym nie wyróżniająca się pieczątka kosztuje w granicach od 30 do 50 zł. Jednak w zależności od tego, na jakim wzorze najbardziej Ci zależy, cena może wzrosnąć. Po zamówieniu pieczątki w sklepie stacjonarnym najczęściej jeszcze tego samego dnia będziesz mógł ją odebrać – jest to jednak uzależnione od pory dnia, w jakiej złożysz zamówienie, a także od ilości zamówień, jakie danego dnia przyjęła firma.