Styl rustykalny

Wnętrza w stylu rustykalnym charakteryzują się przede wszystkim ty, iż sprawiają wrażenie, jak gdyby pochodziły prosto z domku babuni. W żadnym razie nie pozbawia je to uroku i elegancji. Wręcz przeciwnie. Meble rustykalne są stylizowane na stare, poprzez stosowanie lekko poszarzałych kolorów, specjalnych otarć i konturów.

Mogą też faktycznie pochodzić z dawnych czasów, będąc poddane jedynie bardzo ogólnym zabiegom renowacyjnych. W tej ich antyczności tkwi cały urok i styl. Mimo swojego charakteru, a może właśnie dzięki niemu, pomieszczenie nabiera przytulnego i ciepłego charakteru. Z pewnością sztandarowym materiałem rustykalnym jest len, z którego otrzymujemy porządne, trwałe oraz szlachetne tkaniny.

Lniane poduszki, ściereczki, a nawet zasłony to niewątpliwie znaczący element wystroju. Jeśli połączyć to wszystko z motywami lawendowymi, otrzymujemy szykowne, pełne klasy i naturalności zestawienie. Wystrój rustykalny będzie najbardziej odpowiedni dla osób ceniących sobie spokojną, pełną prostoty i harmonijności aurę otoczenia. Obowiązkowe elementy roślinne, jak choćby wspomniana lawenda, czynią je kojącym i sprzyjającym wyciszeniu.