Industrialne oryginały

Pomieszczenia urządzone w stylu industrialnym cieszą się dosyć pokaźną rzeszą zwolenników. Szczególnie dobrze, można obserwować to zjawisko na przykładzie popularności kawiarni zaaranżowanych w ten sposób.

Kawiarnia urządzona w stylu industrialnym na pierwszy rzut oka charakteryzuje się surowością, chłodem, wyraźnymi elementami wskazującymi na powszechne „uprzemysłowienie”. Żywe kolory raczej nie należą do industrialnej bajki, stawia się tu raczej na czerń, biel i szarość.

Nie oznacza to jednak, że nie są to przyjazne, czy mało stylowe wnętrza. Jak powszechnie wiadomo, prawdziwa klasa kryje się najczęściej w prostocie przekazu.

Interesującym, dodającym pewnego „smaczku” motywem, jest aranżacja kawiarnianych, a mówiąc ściślej, po prostu zastosowanie surowej cegły, czy niepokrytego niczym betonu. Niewiele pracy, za to efekt niewątpliwie przyciągający uwagę.

Bar kawiarniany zaprojektowany w stylu industrialnym to oryginalne połączenie drewna i aluminium. Lampy również są mało typowe, bo metalowe.

Nie da się ukryć, że tego typu wystrój nie ma nic wspólnego z cukierkowym.