W prowansalskiej kawiarni

spieki

Przytulna kawiarenka, w której można napić się dobrej kawy, zjeść domowe ciasto, porozmawiać z przyjaciółmi, czy poczytać ulubioną gazetę, niewątpliwie wymaga stylowego i sprzyjającego relaksowi urządzenia.

Myśląc o takim miejscu, wielu z nas przyjdzie zapewne do głowy wystrój stylizowany na ten prowansalski.

Wszak, Francuzi zawsze słynęli z niebywale rozwiniętego poczucia estetyki, stwarzającego warunki do odpoczynku pośród stylowego otoczenia.

Styl prowansalski to przede wszystkim styl sielski, pełen ciepła i światła, wypełnionymi odcieniami fioletu, bieli, beżu i subtelnej szarości.

Interesującą propozycją będzie zaaranżowanie kawiarnianej przestrzeni w taki sposób, aby stoliki i krzesła wykonane były z bielonego drewna lub wikliny pokrytej miękkimi, fantazyjnie zdobionymi poduchami.

Na parapetach obowiązkowymi pozycjami są blaszane konewki, które świetnie posłużą jako oryginalny wazon do drobnych biało- fioletowych bukiecików.

Na ścianach kawiarni stylizowanej na typową prowansalską nie może zabraknąć misternych plecionek w różnych kształtach – do kupienia za niewielkie pieniądze w sklepach typu art deco.

Kup Meble