Wygodna w użyciu folia stretch

Jeżeli mamy sklep i prowadzimy sprzedaż internetową, to musimy w odpowiedni sposób zapakować kupione produkty, tak aby w stanie nienaruszonym dotarły one do naszych klientów. Z drugiej strony może się okazać, że będziemy mieli do wysyłki całe palety, a wówczas odpowiednie zapakowanie towaru, tak aby nic się nie zsunęło podczas podróży będzie nie mniej ważne. Jak się jednak okazuje możemy tutaj zastosować specjalną folię stretch, dzięki której wszystkie nasze produkty będą bezpieczne, nic nie będzie się przesuwało, a klient bez problemów będzie mógł taką przesyłkę odpakować.

Łatwa w użyciu

Przede wszystkim warto powiedzieć, że taka folia jest bardzo łatwa w użyciu.

Wystarczy odczepić jeden jej koniec i przyłożyć do produktu, który chcemy nią owinąć. Od razu się do niego przyklei i nie będziemy musieli w żaden sposób dodatkowo jej przyczepiać. Następnie należy owijać taki produkt dookoła folią, tak aby został on nią pokryty w każdym milimetrze. Taka folia coraz bardziej będzie dolegała do takiego produktu, zwłaszcza jeśli będzie się przyklejała sama do siebie, a to oznacza, że stopniowo całość będzie się robiła coraz bardziej sztywna.

Poza tym, taką folię można ściągnąć rozcinając ją nożem, ale nie jest to aż tak proste, aby ktoś mógł to zrobić szybko i bez pozostawiania śladów, gdyby z tak zapakowanej przesyłki chciał zabrać tylko jedną rzecz. To oznacza, że taka folia chroni nie tylko przed uszkodzeniem, ale również utrudnia ewentualną kradzież.

Specjalne maszyny

Jeśli w naszej firmie pakujemy dużą ilość palet, na których ustawiony jest towar, to powinniśmy zaopatrzyć się w specjalną maszynę. Na jej środku, na specjalnym obrotowym kole ustawiamy paletę i przyklejamy do niej kawałek folii stretch, która będzie znajdowała się w specjalnym uchwycie.

Następnie wystarczy włączyć maszynę, a paleta praktycznie sama się zapakuje. Koło zacznie się obracać, folia zacznie się rozciągać przesuwając się po produktach szczelnie je opakowując. Co więcej uchwyt z folią powoli przesuwa się góra – dół, co daje nam gwarancję, że taka paleta zostanie dokładnie zapakowana na całej długości i szerokości. Folia stretch to świetne rozwiązanie jeśli chodzi o zabezpieczanie różnych przesyłek, a zwłaszcza palet.

Jeśli jeszcze zaopatrzymy się w odpowiedni sprzęt, to cały proces pakowania zajmie nam naprawdę niewiele czasu.