Zasłony, żaluzje czy rolety?

Sypialnia ma stanowić miejsce wypoczynku, niezależnie od tego, jaki tryb życia prowadzisz. Właśnie dlatego tak ważna jest możliwość osłonięcia jej wnętrza przed światłem słonecznym, które może uniemożliwiać sen w niektórych sytuacjach, na przykład przy odsypianiu imprezy do bladego świtu czy nocy spędzonej w pracy.

Właśnie dlatego istotne jest rozstrzygnięcie, co zawiśnie w twoim sypialnianym oknie: zasłony, rolety, a może żaluzje? Ostatnie z nich z pewnością są dosyć skuteczne, jeśli chodzi o osłaniania wnętrza, jednak mają ogromną wadę – nie są zbyt estetyczne. Coraz częściej odchodzi się od stosowania żaluzji, które potrafią oszpecić nawet doskonale urządzone wnętrze.

Zupełnie odwrotnie przedstawia się sytuacja zasłon. Ich zadaniem jest zwykle właśnie ozdabianie wnętrza.

Często jednak tę funkcję sprawują znacznie lepiej niż tę właściwą, czyli chronienie pomieszczenia przed światłem słonecznym. Niezaprzeczalnym hitem ostatnich lat są rolety.

Na rynku istnieje ich szeroki wybór, który pozwoli dobrać te odpowiednie dla twojego wnętrza. Jeśli wiesz, że często będziesz potrzebować snu w dzień, rozważ jednak zamontowanie rolet zewnętrznych.

Nie tylko świetnie ochronią cię przed słońcem, ale również zapewnią dodatkowe bezpieczeństwo.