Jak uniknąć tycia

Przyrost wagi jest w pewnych sytuacjach pożądany. Jeśli jesteśmy bardzo szczupli, to może się negatywnie odbić na naszym zdrowiu. Wtedy wskazane jest, aby nieco przytyć, choć jak w każdej sprawie tak i tu ważny jest umiar. Podobnie jak zbyt radykalne schudnięcie może wywołać spustoszenie w organizmie, tak wzrost wagi może skończyć się źle.

Nie tylko przestajemy się mieścić w ubrania, ale też szybciej się męczymy, bardziej pocimy, stajemy się mniej atrakcyjni dla płci przeciwnej i sfrustrowani. Wiele osób z nadwagą czuje się wyobcowanych i napiętnowanych. I musimy sobie to szczerze powiedzieć – nierzadko jest to tylko i wyłącznie wina osób puszystych. Jeśli będziemy sobie zbytnio folgować, konsekwencje mogą być fatalne.

Zdrowy tryb życia nie ma nic wspólnego z tyciem, ale z uzyskaniem optymalnej wagi i następnie jej utrzymaniem. Służą do tego różne „narzędzia” na czele z dietą, ale również aktywnością fizyczną. Żywiąc się rozsądnie i nie unikając sportu możemy sprawić, że będziemy zawsze zadowoleni z naszego ciała. Warto regularnie się ważyć, aby kontrolować stan kilogramów i w razie potrzeby móc korygować zbyt duże wahania.